DORPER

Plemeno ovcí DORPER má vysokou reprodukční míru, což je velmi důležitá hospodářská charakteristika plemene. Tato vysoká míra reprodukce je zvýhodněna následujícími vlastnostmi DORPERa.

DORPER v rozmnožování není sezoně omezen. Takže je možné po celý rok produkovat jehňata. Bahnice jsou velmi plodné. Procentuální podíl zabřeznutí během páření je velmi vysoký. Tím se zvyšuje počet jehňat buď do chovu nebo na porážku. Při dobré kondici bahnice lze odchovávat 3x za dva roky. Porody jsou snadné, rodí se malá jehňata. Bahnice je velmi mléčná, takže přírůstky jsou vysoké.

Beran dosahuje hmotnosti 100-120kg, ovce 70-85kg, jehňata ve 100 dnech 40kg i více. Denní přírůstek jehňat se pohybuje od 250-400g.

Kvalita masa

Maso z jehňat je světlejší, vynikající, pokud jde o kvalitu a obsah tuku. Výtěžnost libového masa je 65%. V porovnání s ostatními plemeny v podílu libového masa je výrazně vyšší a obsah tuku výrazně nižší.

Přizpůsobivost

DORPER je uzpůsoben pro chov v různých klimatických podmínkách. Plemeno DORPER bylo vyšlechtěno v Africe, ale rychle se rozšiřuje po celém světě.